Bez czesnego

Przedszkole Niepubliczne ABC w Tychach

Przedszkole ABC powstało w 2015 roku w Tychach. Obecnie do przedszkola uczęszcza około 140 dzieci. Przedszkole pełni opiekę nad dziećmi w wieku od 2,5 do 6 roku życia. Godziny pracy przedszkola to: 6.30-17.00. Posiadamy bogatą ofertę zajęć dodatkowych m.in. : rytmika, zajęcia z logopedą, dogoterapia, sensoplastyka, gimnastyka, rytmika, religia dla chętnych oraz zajęcia z drużyną kangura " Przedszkoliada". Prowadzimy kółko plastyczne, przyrodnicze, robótek ręcznych oraz warcaby.

W roku szkolnym 2021/2022 realizujemy projekt autorski "Jak Polska długa i szeroka" przygotowany przez nauczycieli naszego przedszkola. Naszym celem jest szerzenie wiedzy o regionach Polski- poznanie tradycji kulturowych, historii, przyrody oraz nabycie świadomości, że każdy z nas jest mieszkańcem Polski. Realizacja projektu wiąże się z wycieczkami i spotkaniami z ciekawymi osobami.

Brak czesnego

Dzięki umowie podpisanej z Urzędem Miasta Tychy Przedszkole realizuje zadania przedszkola publicznego i nie pobieramy opłaty czesnego.

Wyżywienie

Dzienna stawka za wyżywienie wynosi 13 zł. W ramach całodziennego wyżywienia zapewniamy: śniadanie, obiad, podwieczorek.

Dzięki własnej kuchni staramy się zapewnić przedszkolakom urozmaicone posiłki oraz mamy możliwość dostosowania ich biorąc pod uwagę alergię danego dziecka. Kształtując zdrowe nawyki żywieniowe w naszym przedszkolu promujemy picie wody. Aby zapewnić dzieciom stały dostęp do świeżej wody zamontowaliśmy w przedszkolu system oczyszczania wody eSpring.